36a5je
Dijital Pazarlama

Anlatmayı bırakın, yaşatın…

İnsanları bir konuda harekete mi geçirmek istiyorsunuz?

Tek taraflı bir iletişim kurmak ve onları bir takım söylemler ile harekete geçirmeye çalışmak günümüzün şartlarında yeterli olmuyor. Kabaca bir inceleme yaparsak: Bir insan, gün içerisinde radyo reklamları, billboardlar, Tv reklamları ve internetteki reklamlar(Popup, banner, sosyal ağ reklamları) arasında bir çok marka ve söyleme maruz kalıyor.

Ayrıca insanların kendileriyle bağ kurmaları için kullanılan “gerçek(halktan) kişiler” ise artık inandırıcılığını yitiriyor. (Reklamlarda oynayan (sözde) bir vatandaş: Ben kullandım, sonuç mükemmel)

Sonuç olarak;

“İnsanlara kendi hayatlarını kaybedeceklerini dahi söyleseniz, bunlara kulak asmayacaklardır.(Kulak assalar dahi alışkınlıklarını değiştirmeyeceklerdir)”

Peki ne yapmalı?

İnsanlara bir şeyler anlatmak istiyorsanız, onların yarattığınız hikaye içerisine girmelerine olanak sağlayın… Siz anlatmayın, onların deneyim yaşamasını ve anlatmasını sağlayacak ortamı hazırlayın ve sonuçları izleyin..

Bu yazıya ilham veren, biraz önce Facebook’ta karşılaştığım “sigara bıraktırma” kampanyası…

share small Anlatmayı bırakın, yaşatın...
Önceki İçerik Sonraki İçerik

İlgini Çekebilir…

Yorum Yok

Yorum Bırak

kredi kartı ile fatura öde kredi kartı ile fatura ödeme vodafone fatura ödeme fatura öde ttnet fatura ödeme d-smart fatura ödeme vodafone borç ödeme avea borç ödeme digiturk fatura ödeme