g228683_u77762_messi
Genel

Başarılı insanlarda fark ettiğim ortak özellikler

Çevremdeki başarılı insanların birçok ortak özelliği olduğunu görüyorum.. Bunları yazmak istedim;

Ceo, yönetici, uzman, bakkal, garson, çöpçü… Hangi işi yaptıklarının bir önemi yok. İşlerini en iyi şekilde yaparlar, “Bu konuda onunla çalışabilirsiniz” cümlesini gönül rahatlığıyla kurabilirsiniz bu kişiler için..

Cesurlar… Yeni bir durumla karşılaştıklarında onu anlamaya, öğrenmeye ve uygulamaya çalışırlar.. Yeniliklere açıklar ve bilmedikleri şeylere karşı korkak değiller..

Sempatikler… Yaptıkları işleri ne para ne de başka bir şey için yaparlar… Oyun parkında eğlenir gibi keyifliler..

Çalışkanlar… İşlerine tutkuyla bağlılar ve bu tutku onların çalışma azmini fazlasıyla artırıyor…

İnisiyatif alıyorlar…

Bıkmaz, usanmazlar.. Yaptıkları işi tatmin olana kadar denerler.. Tek bir fotoğraf için saatlerce uygun gün ışığını bekleyebilirler.

Sorunun değil, çözümün parçası olurlar.. “Haydi şimdi ne yapacağız onu düşünelim” bu cümleyi onlardan sık duyarsınız..

Katı değil, esnektirler.. “Bir saat daha kalalım, işlerimizi bitirelim, ne dersin?” dediğinizde, alacağınız cevap “Tabi ki”dir.

Hedefleri ve hayalleri vardır.. Bu kişiler her zaman motivedir, ekstra motivasyona ihtiyaç duymazlar. Hayalleri onları sürekli motive tutar..

Az uyurlar.. Gereğinden fazla uyku bu tarz kişiler için vakit kaybıdır.

Planlıdırlar.. Zamanı iyi yönetemeyen birinin başarılı olması çok zor. Bu kişiler planlamalarıyla zamanı çok iyi yönetirler..

İyi dinleyicilerdir… Konuştuklarından daha fazla dinlerler, çevrelerindeki insanlara “değer verdiklerini” hissettirirler..

share small Başarılı insanlarda fark ettiğim ortak özellikler
Önceki İçerik Sonraki İçerik

İlgini Çekebilir…

Yorum Yok

Yorum Bırak

kredi kartı ile fatura öde kredi kartı ile fatura ödeme vodafone fatura ödeme fatura öde ttnet fatura ödeme d-smart fatura ödeme vodafone borç ödeme avea borç ödeme digiturk fatura ödeme