5292-fake-sta_article
Dijital Pazarlama

Sahte Hesapların Dijital Krizlere Etkisi

Markaların dijitalde kriz yaşamalarına ya da olağan krizlerin büyümesine yol açan etkenlerden biri “marka adına açılan sahte hesaplar”… Özellikle gezi parkında kriz yaşayan markalar, bu durumun sıkıntılarını çok yaşadılar. Resmi hesabı bulunmayan markalar adına açılmış hesapların yaptığı paylaşımlar, krizi katbekat artırdı. Peki markalar ne yapmalı?

  • Dijital marka kimliklerinizi güçlendirin.

Sosyal medya hesaplarınızda kuracağınız etkin iletişim, o mecralardaki arama bölümlerinde hesabınızın ilk sırada çıkmasını sağlayacaktır. Böylece açılan sahte hesapları arkalara itmiş olacaksınız. Aksi durumda insanların fake hesapları resmi sanması oldukça yüksek bir ihtimal.

  • Markanızı temsil edebilecek bütün isimleri alın.

Markanızı temsil edebilecek tüm isimleri — harf yanlışlıkları olabilecek hallerini de dahil ederek — alın. (Örnek: Markanız sosyalpazarlama ise, sosyalpazrlma, sosyalpzrlama vb )

  • Sahte hesapları kapattırın.

Markanızı temsil edecek şekilde açılmış sahte hesapları sürekli kontroller ile takip edin ve kapattırın.

 

Dijital krizleri daha detaylı incelemek isterseniz  “Dijital kriz yönetimi” ile “Dijital müşteri ilişkileri yönetimi” aynı mı? yazısını okuyabilirsiniz.

 

share small Sahte Hesapların Dijital Krizlere Etkisi
Önceki İçerik Sonraki İçerik

İlgini Çekebilir…

Yorum Yok

Yorum Bırak

kredi kartı ile fatura öde kredi kartı ile fatura ödeme vodafone fatura ödeme fatura öde ttnet fatura ödeme d-smart fatura ödeme vodafone borç ödeme avea borç ödeme digiturk fatura ödeme