düşünce hataları
Genel, İŞ HAYATI

Sorunları çözmek mi oluşmasını engellemek mi?

Çok sık yapılan bir düşünce hatasından bahsetmek istiyorum: Sorun oluşturabilecek nedenleri ortadan kaldırmak yerine sorun oluşumuna izin vermek ve sorunları çözmeye odaklanmak.

Şirketler açısından konuya bakacak olursak; Dijital, markalar için önemli bir avantaj olduğu kadar büyük riskleri de içerisinde barındırıyor. Bu riskler karşısında yöneticiler karşılaşacakları krizleri nasıl çözeceklerine dair birçok süreç şeması hazırlarlar. Oysa ki bu planlar sadece krizi çözmek üzerinedir.

Şirketlerde kriz, genel olarak müşteri ile direkt ya da dolaylı yollardan temas kuran birimler nedeniyle olur. (üretim, hizmet, ik vs birimler örnek olarak verilebilir) Bu durumda yapılması gereken bu birimlerdeki çalışanlar ile bir araya gelerek olası krizleri belirlemek ve önlemek adına çalışmalar yapmaktır…

Ek: Kişisel olarak bu düşünce hatasına en sık düştüğüm konu: Kış öncesi grip aşısı olmaya üşenip, sonrasında ilaçlarla gripten kurtulmaya çalışmak. Sorunu ortadan kaldırmaya gereken önemi verip, Kış öncesi aşı olsam, muhtemelen Kış aylarını çok daha verimli geçiriyor olacağım.

share small Sorunları çözmek mi oluşmasını engellemek mi?
Önceki İçerik Sonraki İçerik

İlgini Çekebilir…

Yorum Yok

Yorum Bırak

kredi kartı ile fatura öde kredi kartı ile fatura ödeme vodafone fatura ödeme fatura öde ttnet fatura ödeme d-smart fatura ödeme vodafone borç ödeme avea borç ödeme digiturk fatura ödeme